Hypotéka bez příjmu-příklady

Refinancování hypotéky

Příklad 1 - OSVČ a koupě  bytu

Problém:
Klient ukončil svůj pracovní poměr a začíná podnikat. Potřebuje hypotéku ve výši 3 miliony Kč na nákup bytu.  Jeho rodiče vlastní rodinný dům v hodnotě 3 miliony Kč.

Řešení:
Klient vyplňuje jednoduché prohlášení a získavá hypotéku bez prokazování příjmů se splatností 30 let. Do zástavy dá dům rodičů a kupovaný byt.

Příklad 2 - koupě bytu

Problém:
Klient potřebuje půjčit na koupi bytu 3 miliony Kč (této ceně odpovídá i odhad). Klient přes 3 roky platí nájemné za byt ve výši 17 tis. Kč měsíčně.

Řešení:
Pro banku je pro posouzení bonity směrodatné (a dostačující) řádné placení výše uvedeného nájmu. Klient proto získává hypotéku bez prokazování příjmu ve výši 2,1 milionu Kč na 30 let (70% hodnoty zástavy).  

Příklad 3 - koupě polyfunkčního objektu 

Problém:
Klient potřebuje úvěr na koupi polyfunkčního objektu (byty, obchody, kanceláře) v ceně 56 milionů Kč (této ceně odpovídá i odhad).

Řešení:
Klient vyplňuje jednoduché prohlášení a získává hypotéku bez prokazování příjmů se splatností 20 let ve výši 28 milionů Kč. Úvěr je poskytnut jako účelový proti zástavě zmíněného objektu (úvěr ve výši 50% hodnoty zástavy).

Příklad 4 - koupě pensionu 

Problém:
Klient potřebuje úvěr na koupi penzionu o 20 lůžkách. Kupní cena penzionu činí 11 mil. Kč, odhad 12 mil. Kč. Rodina klienta vlastní několik činžovních domů o celkové hodnotě přes 30 mil. Kč. Klient má vlastní zdroje ve výši 3,2 mil. Kč.

Řešení:
Klient prokázal svou bonitu vlastněním činžovních domů.  Získává proto hypotéku bez prokazování příjmů se splatností 20 let v částce 7,8 milionů Kč. Zástavou je pouze zmíněný penzion (úvěr ve výši 65% hodnoty zástavy).

Příklad 5 - posílení kapitálu firmy

Problém:
Klient je podnikatel. Potřebuje úvěr 12 milionů Kč na posílení provozního kapitálu své firmy.

Řešení:
Klient vyplňuje jednoduché prohlášení a získává hypotéku bez prokazování příjmů se splatností 20 let.Hypotéka je poskytnuta jako neúčelová a zástavou je činžovní dům s bytovými jednotkami o hodnotě 25 mil. Kč (úvěr ve výši 48% hodnoty zástavy).

Příklad 6 - koupě činžovního domu

Příklad:
Klient potřebuje hypotéku na koupi činžovního domu v ceně 9,5 milionu Kč (odhad 9 mil. Kč).

Řešení:
Klient prokazuje svou bonitu částečně vlastnictvím nemovitého majetku a částečně obraty na svém bankovním účtu. Získává hypotéku bez prokazování příjmů na 20 let ve výši 6,3 milionu Kč (70% hodnoty zástavy).

Příklad 7 - koupě bytu cizincem na s.r.o.

Příklad:
Cizinec pořizuje přes svou společnost s.r.o. byt za 10 milionů Kč, na jehož koupi potřebuje hypotéku ve výši 7 mil. Kč. Klient vlastní obchodovatelné cenné papíry.

Řešení:
Účetní klienta vystavil potvrzení o jím vlastněném majetku v zahraničí v podobě obchodovatelných cenných papírů, což je pro banku dostačující jakožto prokázání bonity. Klient získává hypotéku bez prokazování příjmů na 20 let v částce 7 milionů Kč (70% hodnoty zástavy).

PWeb AJAX Popup Contact Form


 

 

Refinancování hypotéky snadno!

Potřebujete rychle refinancovat? Kontaktujte nás! Refinancování hypotéky nemusí znamenat stres a nekonečné nervy. Naše služby jsou zcela bezplatné.

Refinancování hypotéky bezplatně

Všichni naši spolupracovníci jsou členy Asociace hypotečních makléřů. Jejich služby včetně refinancování hypotéky jsou zcela bezplatné.
Najdete nás po celé České republice!

FÉR hypotéka

FÉR hypotéka je značka kvality členů Asociace hypotečních makléřů.

 

Jste zde: Domovská stránka Postup refinancování hypotéky