Refinancování hypotéky ano, či ne?

Refinancování hypotéky Na refinancování hypotéky existují zpravidla dva rozdílné názory. Jedna skupina lidí říká, že refinancování hypotéky je správné. Druzí říkají, že naopak refinancování hypotéky roztáčí spirálu tlaku na náklady a může způsobit hypoteční krizi. Jako to tedy je?

Faktem je, že přetahování klientů některými bankami stůj co stůj je nesmyslné a způsobuje fluktuaci klientů. Banka, která láká klienty nesmyslně nízkou úrokovou sazbou, počítá s tím, že na klientovi první fixační období téměř nic nevydělá. Že výnosy přijdou s dalšími fixačními obdobími, kdy jim úrokové sazby zvýší. Jenomže k tomuto zpravidla nedojde, neboť po vypršení prvního fixačního období klient odchází k jiné bance, která nabídne opět téměř dumpingovou úrokovou sazbu. Klient tedy takto během života své hypotéky obejde několik hypotečních bank, přičemž žádná z toho nebude mít skoro nic.

K bankou nežádoucímu refinancování hypotéky by přitom nemuselo docházet, kdyby banky klienty nelákaly nesmyslně nízkou úvodní úrokovou sazbou a ty následné by zase nebyly nesmyslně vysoké. Hypotéka je totiž dlouhodobý závazek a klient, který si danou banku v počátku zvolí, počítá s tím, že u ní zůstane po celou dobu trvání hypotéky.

Jenomže klient bývá – a právem! – rozezlen, pakliže po vypršení fixace od banky obdrží naprosto nekonkurenční úrokovou sazbu. Pak jde loajalita k dané bance stranou a klient hledá levnější řešení.

Přečtěte si: Refinancování hypotéky II

Od začátku roku 2008 se jen na portál Hypokalkulačka.cz obrátilo přes 90 klientů bank se žádostí o konzultaci ve věci refinancování hypotéky. Nové úrokové sazby, které klienti obdrželi od stávajících bank, byly v průměru o 0,3% vyšší než sazby konkurenční. V 83% případů pak byly tyto hypotéky následně refinancovány.

Základním předpokladem pro úspěšné refinancování hypotéky je včasná nabídka stávající banky. To proto, abychom měli dostatek času na vyjednávání se stávající bankou a na jednání s bankami konkurenčními. Je tedy dobré svou banku kontaktovat 6 týdnů před vypršením fixace, abychom měli na vše dostatek času.

Věříme však, že dojde k tomu, že banky samy pochopí, že přetahování klientů nikomu nic nepřináší. Stávající klienti bank přestanou být diskriminováni a pak bude mít refinancování hypotéky důvody spíše ve spokojenosti klientů se službami dané banky, nikoliv v ceně.

Refinancování hypotéky snadno!

Potřebujete rychle refinancovat? Kontaktujte nás! Refinancování hypotéky nemusí znamenat stres a nekonečné nervy. Naše služby jsou zcela bezplatné.

Refinancování hypotéky bezplatně

Všichni naši spolupracovníci jsou členy Asociace hypotečních makléřů. Jejich služby včetně refinancování hypotéky jsou zcela bezplatné.
Najdete nás po celé České republice!

FÉR hypotéka

FÉR hypotéka je značka kvality členů Asociace hypotečních makléřů.

 

Jste zde: Domovská stránka Refinancování hypotéky - články Refinancování hypotéky ano, či ne?